fundacja

Jak pomagamy?

Diabetobus®? Kursy doskonalące z zakresu cukrzycy i medycyny stylu życia? Prelekcje edukacyjne? Promowanie zdrowia? Wsparcie dla zespołów terapeutycznych? Najnowsze wiadomości ze świata cukrzycy? Pomoc psychologiczna? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Nasze projekty i działania

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy zawsze stara się pomóc Waszym prośbą. Niestety, niektóre z nich nie są zgodne z naszym statutem, bądź celami działania Fundacji. Na tej podstronie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi aktualnymi projektami oraz informacją odnośnie możliwości udzielania Pomocy.

Głównym projektem Fundacji jest Diabetobus®- mobilna klinika cukrzycy, w której można zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze oraz uzyskać porady na temat cukrzycy i zdrowego stylu życia. 

Fundacja przeprowadza nieodpłatne kursy w ramach projektu “Dziecko z cukrzycą w systemie edukacji”. Nasi edukatorzy przeszkalają grono pedagogiczne placówki oświatowej w celu stworzenia bezpiecznego środowiska dla dziecka z cukrzycą.

EDUKACJA. Jeden z najważniejszych elementów działania naszej Fundacji. Przeprowadzamy liczne webianry, spotkania edukacyjne dla zespołów terapeutycznych oraz osób z cukrzycą i ich bliskich.

Wspomaganie zespołów terapeutycznych poprzez finansowanie udziału w międzynarodowych konferencjach z zakresu diabetologii i medycyny stylu życia oraz wspomaganie oddziałów diabetologii w celu jak najlepszej opieki nad osobą z cukrzycą.

Czego nie robimy?

Mimo ogromnych chęci nie jesteśmy w stanie finansować indywidualnych zakupów leków czy sprzętów medycznych. Nie finansujemy zakupu pomp insulinowych. Jeśli jednak mają Państwo taką potrzebę prosimy o kontakt- zawsze staramy się znaleźć dla Państwa rozwiązanie przekazując przydatne informacje, gdzie takiej pomocy można szukać.